Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

  Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Faaliyetleri

  SERDİVAN GENÇLİK MERKEZİ ETKİNLİĞİ

   

  Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüzde bulunan yükümlülerin  boş zamanlarının yapılandırılması, suçtan ve zararlı alışkanlıklardan uzak tutulması amacıyla 31/05/2023 tarihinde Serdivan Gençlik Merkezi ziyaret edilmiştir. Yapılan ziyarette  Gençlik Merkezi manevi rehberlik biriminde görevli İbrahim Bey tarafından yükümlüler ile söyleşi yapılmış; Gençlik Merkezi liderleri tarafından gençlik merkezlerinde yapılan etkinlikler, etkinliklere katılım için gerekli yaş şartları ve yeni dönemde gerçekleşecek deniz kampı vb. gibi gençlik merkezi programlarına başvuru tarihleri gibi konularda yükümlülere bilgi verildi. 

   

   

   

   

  BİLİŞİM HAFTASI ETKİNLİĞİ

  ‘‘Bilişim Haftası ’’etkinliği  kapsamında  Denetimli Serbestlik personeli ve yükümlülerin katılımı ile  Sakarya Yeşilay Bağımlılık İle Mücadele Merkezi uzmanlarından Enes Erdinç ODABAŞ   tarafından 02-08/05/2023 tarihlerinde Müdürlüğümüzde  ''Teknoloji Bağımlılığı '' konulu seminer programları düzenlenmiştir.

   

   

  FİDAN DİKİMİ ETKİNLİĞİ

   

  21-26 Mart Orman Haftasında   fidan dikimi etkinlikleri kapsamında 21/03/2023  tarihinde  Sakarya ili Adapazarı ilçesi  Bağlar Mahallesinde   fidan dikimi etkinliğine  Sakarya Vali Yardımcısı Ersin EMİROĞLU , Denetimli Serbestlik Müdürü Murat Zekeriya DEMİRBACAK, Sakarya Orman  Bölge Müdür Vekili Özlem Cevahirci ve diğer kamu kuruluşlarının yönetici ve temsilcileri, denetimli serbestlik   personeli ile   yükümlülerin  katılımı ile ağaç dikimi etkinliği gerçekleştirilmiştir.

   

     

   

  BOŞ ZAMAN ETKİNLİĞİ

   

  Sakarya Üniversitesi Sanat tasarım ve mimarlık fakültesi görsel iletişim tasarım bölümü öğretim görevlisi Gökçe ERİNÇ BÜYÜKSENGÜR tarafından müdürlüğümüzde gençlerle bir araya gelinerek sohbet edildi. Sonrasında kendini ve bedenini tanıma,  duyguları tanıma kapsamında gençlerle beden ve nefes egzersizleri yapılarak farkındalık çalışması yapıldı.  

   

   

   

  İLETİŞİM  SEMİNERİ

   

   

              Sakarya Üniversitesi   Sosyal Hizmet Bölüm Başkanı Prof, Dr. Yusuf GENÇ tarafından Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personeline  23/01/2023 tarihinde “iletişim ” konulu seminer verilmiştir.

   

   

   

   

  KORUMA KURULU TOPLANTISI VE

  SAKARYA ÜNİVERSİTESİYLE PROTOKOL İMZA TÖRENİ

   

  Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu toplantısı 26/12/2022 tarihi saat 11:00 da Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Osman KÖSE Başkanlığında Kurul Üyeleri ve ilgili temsilcilerin katılımı ile toplanmıştır. Toplantıya :Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hamza AL, Sosyal Hizmet Bölüm Başkanı Prıof, Dr. Yusuf GENÇ, Doç. Dr. Hasan Hüseyin TAYLAN, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mehmet Ali ŞEN, Cumhuriyet Savcısı Enver TUNÇ, Sakarya Barosu CMK ve Adli Yardım Koordinatörü Av.Alim MERT, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ziya CEVHERLİ, Sakarya Denetimli Serbestlik Müdürü Murat Zekeriya DEMİRBACAK, Sakarya İl Sağlık Müdürü Aziz ÖĞÜTLÜ, Sakarya Ziraat Odası Başkan Vekili  Esat YÜREKLİ, Sakarya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür V. Hatice GÜMÜŞ, Sakarya L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Mustafa KİRAZLIOĞLU, Geyve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdür Vekili Olgay KARATAŞ , Hendek Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Yusuf Kürşat TEMİZKAN, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Tekin KAYA, Sakarya Kızılay Derneği Başkanı Cevdet KOÇ, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı İl Müdürü Nezih KÖSEOĞLU, Sakarya Yeşilay Derneği Başkanı Arzu ÇAKIR, Esnaf Sanaatkarlar Odaları Birliği Başkan Vekili M.Cengiz ALKIN, TÜRASAŞ Bölge Müdürü Ertal ABA, Anadolu Ajansı Bölge Müdürü Yücel VELİOĞLU, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Gökhan TİRYAKİ katılmışlardır.

  Yılın Son Koruma Kurulu Toplantısında Denetimli Serbestlik Müdürü Murat Zekeriya DEMİRBACAK tarafından yapılan 2022 yılı genel değerlendirme sunumu akabinde yükümlülerin dış dünyaya uyumlarını sağlamak, aileleriyle bağlarını sürdürmelerini ve güçlendirmelerini temin etmek, yeniden suç işlemelerini engelleyici etkenleri güçlendirmek, sosyalleşmesini teşvik etmek, toplumu suça karşı korumak, üretken verimli, kanunlara nizamlara ve toplumsal kurallara saygılı, sorumluluk taşıyan bir yaşam biçimine uyumunu kolaylaştırmaya yönelik yürütülen denetimli serbestlik faaliyetleri kapsamında Sakarya Üniversitesi ve Sakarya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü arasındaki; uluslararası ve ulusal projeler, eğitim faaliyetleri ve çeşitli çalışmaların yapılmasına yönelik işbirliği protokolü Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Osman KÖSE, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hamza AL, Sosyal Hizmet Bölüm Başkanı Prıof, Dr. Yusuf GENÇ, Denetimli Serbestlik Müdürü Murat Zekeriya DEMİRBACAK tarafından imzalanmıştır.

  Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Osman KÖSE, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hamza AL, protokolden duydukları memnuniyetlerini belirtmişler yapılacak çalışmalarda başarı dileklerinde bulunmuşlardır.

   

   

   

  SAKARYA DENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜ

  SOSYAL MARKET AÇILIŞI

   

  Sosyal Market açılışı 15/12/2022 tarihi saat 14:00’ te yapılmış, açılışa; Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Osman KÖSE, Sakarya Baro Başkanı İlknur EBİZ, Denetimli Serbestlik Müdürü Murat Zekeriya DEMİRBACAK, Sakarya Kızılay Başkanı Cevdet KOÇ, Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa GENÇ, Sakarya Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Mehmet ATEŞ , Sakarya L2 nolu Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Mehmet ZEKİOĞLU Geyve Açık Ceza İnfaz Kurumu  Müdür Vekili Olgay KARATAŞ , İl Müftü Yardımcıları Burhan BİLGİN  ve Mustafa NÜRGÜN  Sakarya Gençlik  Hizmetleri Müdürü Yavuz ÇANGİR, Sakarya Yeşilay Temsilcisi Seyhan KALABALIK İl Sağlık Müdürlüğü Memduh SERT  ,Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Personelleri ve ilgililer katılmışlardır.

   

   

  20 KASIM ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ ETKİNLİĞİ

   

  Dünya çocuk hakları günü kapsamında Sakarya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde İnsan Hakları Bağlamında Çocuk Hakları konulu seminer düzenlenmiştir. Saü Sosyal Hizmetler bölümü araştırma görevlisi Cengizhan AYNACI ve İl Müdür Yrd Elif CİVAN YÜCE tarafından verilen seminer kuruluşlarda kalan çocuk ve gençler ile denetimli serbestlik müdürlüğü denge programında olan gençler katılım sağlamıştır.

   

   11 KASIM MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ ETKİNLİĞİ

   

  ‘Türkiye Yüzyılına Nefes ’ temasıyla düzenlenen  "11 Kasım Milli Ağaçlandırma Gününde  ‘’ orman yangını yaşanan iller başta olmak üzere 81 ilde fidan dikimi etkinlikleri kapsamında 11/11/2022 tarihinde  Sakarya ili Adapazarı ilçesi  Karaman Mahallesi’ nde  fidan dikimi etkinliği gerçekletirilmiştir . Etkinliğe Sakarya Valisi Çetin Oktay KALDIRIM , Sakarya Cumhuriyet Başsavcı vekili Şükrü ARSLAN  , Sakarya Baro Başkanı İlknur Ebiz  YILDIZ , Cumhuriyet Savcısı Enver TUNÇ , Denetimli Serbestlik Müdürü Murat Zekeriya DEMİRBACAK Sakarya Orman  Bölge Müdürü Ziya POLAT ve diğer kamu kuruluşlarının yönetici ve temsilcileri, denetimli serbestlik personeli ile denetimli serbestlik yükümlüleri katılmıştır.

   

     

   

  SERDİVAN GENÇLİK MERKEZİ ETKİNLİĞİ

   

   

  Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüzde bulunan yükümlülerin  serbest zamanlarını yapılandırmak suçtan ve zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak amacıyla 31/10/2022 tarihinde Serdivan Gençlik Merkezi ziyaret edilmiş, Gençlik Merkezi Müdürü Ali OKUR tarafından yükümlülere gençlik merkezinin tanıtımı ve bilgilendirmeleri yapılmış, daha sonra gençlik merkezinde bulunan hasbıhal salonuna geçilmiş burada önce Gençlik Merkezinde görevli Gençlik Lideri Coşkun bey tarafından gençlik merkezinde neler yapılabilecekleri konusunda bilgi verilmiş daha sonra  Gençlik Merkezi Manevi Rehberlik Birimi görevlisi İbrahim Bey yükümlülere madde kullanımı ve zararları konulu sunumda bulunmuştur. 

   

   

   

   

  DEPREM ANI VE TAHLİYE FARKINDALIK EĞİTİMİ VE TATBİKAT

  Sakarya Valiliği İl Afet ve Acil  Durum Müdürlüğü, AFAD görevlilerince Müdürlüğümüzde 05/10/2022 tarihinde "Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı Farkındalık Eğitimi" verilmiş olup, akabinde tahliye tatbikatı gerçekleştirilmiştir.

   

   

   

   

   

  ADAPAZARI GENÇLİK MERKEZİ ETKİNLİĞİ

  Çocuk ve gençlerin serbest zamanlarını yapılandırmak suçtan ve zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak amacıyla 27/09/2022 tarihinde Adapazarı Gençlik merkezi ziyaret edilmiş;  gençlerimize gençlik merkezinin tanıtımı ve bilgilendirmeleri yapılmış, etkinliklerde kullanılmak üzere satranç, akıl zeka oyunları ve basılı yayınlar temin edilmiş arkasından Lazerle Paintbol etkinliği gerçekleştirmiştir. 

   

    

   

   

  KORUMA KURULU TOPLANTISI VE PROTOKOL İMZA TÖRENİ

   

  Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu toplantısı 22/09/2022 tarihi saat 11:00 da Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Osman KÖSE Başkanlığında Kurul Üyeleri olan Büyükşehir Belediyesi, İl Kurum Müdürlükleri, Sivil Toplum Kuruluşları ve ilgili temsilcilerin katılımı ile toplanmıştır.

   

  Yükümlülerin boş zaman etkinlikleri kapsamında yapmış oldukları ahşap yakma tabloları sergilenmiş akabinde; Aile Sosyal Hizmetler ve Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Adalet Bakanlığı arasında imzalanan protokoller kapsamında yapılacak faaliyetler bu kapsamda Gençlik Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sakarya İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü ile yapılacak işbirliği çalışmaları değerlendirilmiştir; Sonrasında Sakarya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü bünyesinde kurulacak sosyal market,  yükümlülere yapılan kırtasiye yardımları konuları görüşülmüş;

   

  Türkiye Kızılay Derneği Sakarya İl Merkezi Başkanlığı ile Denetimli Serbestlik Müdürlüğü arasında Gıda Bankası/Sosyal Market açılması kapsamında hazırlanan  protokol Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Osman KÖSE, Sakarya Denetimli Serbestlik Müdürü Murat Zekeriya DEMİRBACAK ve Kızılay Başkanı Cevdet Koç tarafından imzalanmıştır.

   

   

     . 

   

   

  BAĞIMLILIK İLE MÜCADELE SEFERBERLİĞİ

  ‘‘Bağımlılık ile Mücadele Seferberliği’’ kapsamında yükümlülere yönelik  uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin zararları ,  uyuşturucu kullanımı sonrası fizyolojik değişiklikler , ruhsal durum değişiklikleri , bedende ki olumsuz değişiklikler bağımlılıkla  ilgili doğru sanılan yanlışlıklar konularında Sakarya Erenler İlçe Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı uzmanı Doktor Enes Ahmet GÜVEN tarafından müdürlüğümüz toplantı salonunda 22/09/2022  tarihinde seminer gerçekleştirilmiştir. ‘‘Bağımlılık ile Mücadele Seferberliği’’ kapsamındaki seminerlere düzenli olarak devam olunmaktadır.

   

   

  DEKORATİF AHŞAP SÜSLEME ETKİNLİĞİ

  ‘‘Bağımlılık ile Mücadele Seferberliği’’ kapsamında yükümlülere yönelik boş zaman yapılandırması olarak 13/09/2022 tarihinde Müdürlüğümüzde Dekoratif ahşap süsleme atölyesi etkinliği gerçekleştirilmiştir.

    

   

   

  KİTAP  OKUMA ETKİNLİĞİ

  Bağımlılık ile Mücadele Seferberliği’’ kapsamında yükümlülere yönelik boş zaman yapılandırması olarak 12/09/2022 tarihinde Müdürlüğümüz Uzman Personeli tarafından     yükümlülerimiz ile gerçekleştirilmiştir. Etkinlik sonrası Müdürlüğümüz salonunda Uzman personeli yükümlülere, okumanın insan yaşamındaki önemine dair bir konuşma yapmış ve kitap okuma etkinlilerinin devam edeceği ile ilgili yükümlüleri bilgilendirmiştir.


    

  SAKARYA GENÇLİK MERKEZİNE ZİYARET GERÇEKLEŞTİRİLDİ

  Çocuk ve gençlerin serbest zamanlarını yapılandırmak suçtan ve zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak amacıyla 31/08/2022 tarihinde Sakarya Gençlik merkezi ziyaret edilmiş;  gençlik merkezi müdürü Ali Okur ve gençlik liderleriyle gençlerimiz söyleşi gerçekleştirmiş gençlik merkezlerinde sosyal kültürel sanatsal ve sportif faaliyetler hakkında bilgilendirilmişlerdir. Söyleşi sonrasında okçuluk eğitmeni ile gençler bir araya gelerek okçuluk faaliyetine katılmışlardır. 

   

   

   

  Adres

  SAKARYA ADALET DAİRESİ RESMİ DAİRELER KAMPÜSÜ CAMİLİ / ADAPAZARI

  Telefon

  0264-251-3700

  E-Posta

  sakaryacbsisaretadalet.gov.tr